Destek

Yardımcı Olalım

outlook 2010 mail ayarları

Microsoft Outlook 2010 için mail ayarlarını aşağıdaki aşamaları sırayla uygulayarak yapabilirsiniz.

1) Microsoft Outlook 2010 programını başlatınız ardından Outlook 2010 programının Dosya menüsünden Hesap Ayarları seçeneğine tıklayınız.

mail ayarları

2) Hesap Ayarları seçeneğine tıkladığımızda E-posta hesapları penceresi açılacaktır. Açılan penceredeki E-posta sekmesinin hemen altında bulunan Yeni butonuna tıklayınız.

mail ayarları

3) Devam ettiğinizde karşınıza gelecek olan hesap kurulum ayarlarını, Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır alanını seçerek devam ediniz.

mail ayarları

4) Açılan yeni e-posta hesabı ekle penceresinde Internet E-posta seçeneğini seçerek ileri butonuna tıklayınız.

mail ayarları

5) Kullanıcı bilgileri, sunucu bilgileri, oturum açma bilgilerinizi kendini alan adınıza göre doldurduktan sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

mail ayarları

6) Açılan İnternet E-posta Ayarları penceresinden Giden Sunucu sekmesine tıklayınız. Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor ve Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan alanlarını seçiniz.

mail ayarları

7) Yine aynı bölmede Gelişmiş sekmesine geçiniz. Bu alanda Giden Sunucu (SMTP) portunu 587 olarak değiştiriniz. Sunucu Zaman Aşımı alanını 10 dk olacak şekilde ayarlayınız ve Tamam butonuna tıklayarak pencereyi kapatınız.

mail ayarları

8) Bir önceki pencereye tekrar döndüğünüzde İleri butonuna tıklayarak devam ediniz. Outlook 2010 sizin için girdiğiniz bilgileri test edecektir. Gelen ve Giden mail testleri başarılı ise Tamamlandı ibareleri göreceksiniz. Test penceresini Tamam butonuna tıklayarak kapatınız.

mail ayarları

9) Tebrikler! Kurulum işlemini başarıyla tamamladınız. Son butonuna tıklayarak pencereyi kapatınız.

mail ayarları
vvv
loader